Brak pozwolenia na pracę i pobyt na wyspach po Brexicie dla imigrantów z UE! Premier Wielkiej Brytanii okłamała wszystkich! - Rezydenturastała.eu

Brak pozwolenia na pracę i pobyt na wyspach po Brexicie dla imigrantów z UE! Premier Wielkiej Brytanii okłamała wszystkich!

Premier Wielkiej Brytanii okłamała wszystkich mówiąc, że ma plan ograniczenia liczby migrantów na Wyspach. Jak się okazało, nie istnieją żadne schematy, a zapowiadany plan braku pozwoleń na pobyt i pracę w UK po Brexicie dla wszystkich imigrantów z UE nie istnieje. Nie ustalono żadnych konkretów w sprawie zmniejszenia salda migracji. Oznacza to, że brakuje terminu, kiedy ograniczenia miałyby wejść w życie. Nie ma też limitu określającego liczbę migrantów, którzy nie dostaliby pozwolenia na zamieszkanie na Wyspach.

Theresa May od początku swojej kariery jako premier zapewniała, że będzie kontynuowała politykę migracyjną swojego poprzednika, Davida Camerona. May zobowiązała się do zmniejszenia liczbę imigrantów do stu tysięcy rocznie, co jednak nie powiodło się – saldo migracji wyniosło 273 tysiące.

Premier nie daje za wygraną. Regularnie pojawiają się nowe koncepcje, które mają przybliżyć May do zrealizowania planów. Proponowano m.in. wprowadzenie wiz pracowniczych dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mają kompetencje potrzebne brytyjskiej gospodarce. Nie spodobało się to jednak samym przedsiębiorcom. W opinii biznesmenów, dla zrównoważonego rozwoju gospodarki są niezbędni także nisko wykwalifikowani imigranci, którzy stanowią znaczny procent zatrudnionych w Wielkiej Brytanii.

Przeczytało 84 czytelników

Shares