Badanie znajomości pojęcia Brexitu i jego konsekwencji - Rezydenturastała.eu

Badanie znajomości pojęcia Brexitu i jego konsekwencji

Spółka DBMS w ramach Instytutu Badań DBMS przeprowadziła badanie, wśród Polaków przebywających na Wyspach. Badanie miało na celu sprawdzenie znajomości pojęcia Brexitu i jego konsekwencji. Jak do tej pory odpowiedzieli nasi respondenci? Zapraszamy do lektury artykułu!

Przeprowadzona ankieta składała się z 3 pytań. Pierwsze pytanie miało na celu dostarczyć informacji, ile osób jest świadomych faktu, iż po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, będzie musiał posiadać dokument stałego pobytu.

Jak wskazują uzyskane wyniki, prawie 40% osób o tym nie wie!
Kolejne pytanie sprawdzało, jaki procent Polaków wie, jak wygląda proces rejestracji Pobytu Stałego. Wyniki są zadziwiające, bowiem aż 80,8% osób nie jest świadoma, jak proces ten wygląda! Mimo, iż 60% deklaruje, że wie o konieczności posiadania dokumentu Stałego Pobytu, aby osiąść w Wielkiej Brytanii na stałe.

Zgodnie z wynikami uzyskanymi w ostatnim pytaniu, zdecydowana większość respondentów nie wie ile czasu zajmuje wyrobienie dokumentów Stałego Pobytu.

Już teraz media dostarczają nam informacji, że obsłużenie wniosków o rezydenturę stałą dla obywateli UE może zająć 11 lat!

Dowiedz się więcej


Warto już teraz zainteresować się wyrobieniem dokumentów i nie czekać na ostatnią chwilę. Eksperci Polskiego Domu Finansowego pomogli już ponad 1000 osób uzyskać rezydentury tymczasowe oraz stałe – mogą pomóc i Tobie.

Skontaktuj się z nami

Przeczytało 36 czytelników

Shares